Чернігівщина і децентралізація влади: як справи
В Україні триває процес децентралізації. На сьогодні вже утворено 413 об’єднаних територіальних громад (ОТГ). В ОТГ організовано роботу 39 центрів надання адмінпослуг.
Зміцнюється фінансова незалежність місцевих громад: за 6 місяців цього року надходження місцевих бюджетів зросли на 33,8% (або на 22 мільярда гривень). На реалізацію проектів за рахунок Фонду регіонального розвитку в 2017 році буде спрямовано майже 3,4 мільярда гривень. За рахунок цих коштів в регіонах реалізовуватиметься 767 проектів. Зокрема, в Чернігівській області буде придбано медичний лінійний прискорювач (40 мільйонів гривень).
Читати також: У Чернігові започатковано будівництво корпусу онкодиспансеру для встановлення сучасного радіотерапевтичного обладнання
На сьогодні Чернігівщина третя в рейтингу областей за формуванням об’єднаних територіальних громад — вже функціонує 19 ОТГ. Процес об’єднання вже пройшло 248 місцевих рад з 569, що були до початку впровадження реформи, та на території яких проживає 309 тисяч осіб.
У поточному році вже прийняли рішення про об’єднання та чекають призначення перших виборів 102 місцеві ради, що утворять ще 12 ОТГ (Холминська селищна, Любецька селищна, Куликівська селищна, Плисківська сільська, Новобасанська сільська, Ічнянська міська, Олишівська селищна, Варвинська селищна, Срібнянська селищна, Бобровицька міська, Талалаївська селищна, Малодівицька селищна). Читати також: Чернігівщина — третя в рейтингу областей за формуванням ОТГ
Громади отримали повноваження та можливість планувати та реалізовувати різноманітні проекти та програми, що будуть перш за все задовольняти потреби саме населення цієї території за рахунок різноманітних джерел, в тому числі і окремої субвенції на розвиток інфраструктури ОТГ.
У минулому році 5 ОТГ області, які першими пройшли процес створення ще у 2015 році, вже використали 31 мільйон гривень субвенції з держбюджету на формування інфраструктури. Реалізовано 43 проекти на покращення стану об’єктів соціальної інфраструктури.